Mokama reklama internete yra greita, paprastai koreguojama. Visa tai yra efektyviausias būdas pasiekti tikslinę auditoriją. Tai yra ko gero greičiausias metodas pranešti apie save potencialiam pirkėjui pasirodant paieškos puslapiuose.
Populiariausi internetinės mokamos reklamos metodai:
Google Adwords - „online" reklamos tipas, mokama už reklamos parodymus naršyklėmis ir kitomis aplikacijomis besinaudojantiems interneto vartotojams.
Pats paprasčiausias pavyzdys - vartotojas ieško informacijos įvesdamas tam tikrus paieškos žodžius Google paieškos sistemoje. Dalis atsakymų į jo užklausas Google paieškos puslapyje yra Adwords tipo reklama, kuri užima pirmąsias pozicijas. Kitas populiarūs būdas yra reklaminių skydelių ir video rodymas internetinėse svetainėse, Youtube, Gmail sistemoje. Paprastai naudojamas ne vienas reklamos pateikimo metodas, pradėti paprastai geriausia nuo paprastos tekstinės paieškos, bent jau B2B atveju.
Facebook - populiarūs būdas pasiekti potencialius vartotojus yra reklama Facebook socialiniame tinkle. Yra galimybė selektyviai rodyti reklamas pagal amžių, lytį, geolokaciją. Labiau tinka B2C produktams.
Produkto ar paslaugos sudėtingumas ir pardavimo modelis parodo kaip geriausia talpinti reklamą internete ir koks yra jos tikslas:
Tikslų pavyzdžiai:
1) B2C - paprastas produktas
Verslas parduoda namų vartotojui; prekė ar paslauga yra nesudėtinga.
Siekiama, kad svetainės lankytojas nusipirktų produktą ar paslaugą savarankiškai pvz. Jūsų elektroninėje parduotuvėje.
Pvz. smulkios buitinės technikos, bilietų pirkimas.
2) B2C - sudėtingas produktas
Verslas parduoda namų vartotojui; prekė ar paslauga yra sudėtinga.
Siekiama, kad svetainės lankytojas paskambintų ar atsiųstų savo kontaktus Jūsų pardavimų vadybininkui. Toliau pardavimų procesas vyksta bendraujat tiesiogiai.
Pvz. nekilnojamo turto pardavimai.
3) B2B - sudėtingas produktas
Verslas parduoda kitam verslui; prekė ar paslauga yra sudėtinga, pardavimo procesas ilgas
Siekiama, kad svetainės lankytojas paskambintų ar atsiųstų savo kontaktus Jūsų pardavimų vadybininkui. Toliau pardavimų procesas (kaip ir pvz. Nr2.) vyksta bendraujant tiesiogiai.
Pvz. inžineriniai projektai, didelės vertės technikos įsigijimas.