svetainiu optimizavimas

Optimizacija paieškos sistemoms

Optimizuojame svetaines, kad jos atsidurtų kuo aukštesnėje natūralios (nemokamos) paieškos pozicijoje pagal reikiamus paieškos žodžius.

SEO - svetainės optimizavimas natūraliai paieškai

 

 Pagrindiniai  būdai pranešti apie save potencialiam pirkėjui pasirodant pvz. Google paieškos pirmame (ar tolimesniuose) puslapiuose yra:

 

 a) mokama reklama (greitas procesas)

 

 b) svetainės optimizavimas natūraliai paieškai (lėtesnis procesas)

 

 Paieškos sistemų (Google, Duckduckgo, Bing) tikslas yra pateikti vartotojui kiek įmanoma tikslesnę ir vertingesnę  informaciją  pagal gautą užklausą. Paieškos sistemos naudoja tam tikrus algoritmus įvertinti kaip puslapiai atitinka paieškos frazei ir kokią tvarka juos rodyti vartotojui.

 

 Svetainės optimizavimo natūraliai paieškai tikslas yra ,,įtikinti" paieškos sistemą, kad svetainė yra verta dėmesio ir parodymo potencialiam vartotojui paieškos rezultatų puslapyje.

 

 Pradėjus nuo mokamos reklamos greitai susirenkama ir patikrinama informacija pagal kokius raktažodžius yra lankomasi ir kurie iš jų duoda gerus rezultatus, apie  tiesioginius pardavimus ar skambučius Jūsų vadybininkui ar užpildytas kontaktų formas bei elektroninius laiškus. Pasinaudojant tais rezultatais lengviau tobulinama svetainė, o tai leidžia kopti į vis aukštesnę poziciją ir natūralios paieškos rezultatų srityse.

 

 Dirbant užsienio rinkoje labai svarbu kokybiški tekstų vertimai ir teisinga terminologija.

 

 Optimizacija vykdoma tiek pačioje svetainėje, tiek ir už jos ribų.

 

 Ką reikia daryti:

 

  •  svetainės turinys turi būti naudingas vartotojui,  kuriuo jis būtų linkę dalintis;  turinys  turėtų būti unikalus (tekstai, nuotraukos, video, pdf failai).
  • gera techninė dalis: greitas svetainės krovimasis, „responsive" dizainas - įvairiems įrenginiams prisitaikanti svetainė, tvarkingas svetainės programinis  kodas, pageidautina https protokolas.
  • ,,vartotojo patirtis" (user experience): iliustracijų skaičius, interaktyvūs elementai, vidinių nuorodų skaičius, video elementai ir kt.
  • nuorodos į svetainę ,,iš išorės" iš kitų patikimų ir kuo autoritetingesnių svetainių, socialinės medijos puslapių.
  • vartotojų elgesys: kokia dalis vartotojų užeina į svetainę, kiek laiko joje praleidžia.

 

Ko nereikia daryti:

 

  • kopijuoti tekstų nuo konkurentų ar kolegų;
  • naudoti nemokamus paveikslėlius;
  • nesigilinti į techninę dalį (lėtas ar labai nutolęs nuo vartotojo serveris, prastos reputacijos interneto svetainių talpintojas, neveikiančios nuorodos);
  • pirkti menkavertes nuorodas į jūsų svetainę.

 

Yra virš 200 parametrų, kuriuos galima optimizuoti. Nėra oficialaus jų sąrašo, kadangi paieškos sistemos ir jų algoritmai tobulėja ir su laiku keičiasi.

 

 Minėtų principų taikymas padeda ir mokamoje reklamoje keliant puslapio reitingą. Kuo jis aukštesnis, tuo mažiau mokama už tam tikrą poziciją paieškos rezultatų puslapyje.

 

 Pasiūlymas reklamai naudotis tik svetainės optimizavimu natūraliai paieškai reikėtų vertinti atsargiai, nes procesas bus ganėtinai ilgas, rezultatas iš pirmo karto nebūtinai bus toks, kokio tikimasi, o situacijai keisti prireiks laiko.

 

Kontaktai

Kontaktai

Adresas:  Savanorių 192-416,

Kaunas, LT - 44151

Tel:  +37061536926

El-paštas:  [email protected]

Registracijos kodas:  302550259

PVM kodas:  LT100005687619

Mes socialiniuose tinkluose

 
svetainiu optimizavimas
svetainiu optimizavimas
svetainiu optimizavimas